Новини порталу

Що таке аліменти та все про аліменти

Відповідно до Сімейного Кодексу України: аліменти – це право на утримання за рахунок іншого члена подружжя, або за рахунок батьків (дітей).


    Людей, яких життя змусило думати про аліменти, найчастіше турбують наступні питання: як стягнути аліменти на дитину (аліменти на двох дітей чи більше) або як подати заяву на аліменти(позовну заяву на аліменти, заяву на видачу судового наказу про стягнення аліментів) та які документи на аліменти потрібні, порядок стягнення аліментів, мінімальний розмір аліментів та розрахунок аліментів(який відсоток аліментів сплачується), як добровільно платити аліменти при укладенні угоди про стягнення аліментів, як стягнути заборгованість по аліментам(в тому числі неустойку по аліментам та аліменти з безробітного), відмова від аліментів, на кого сплачується утримання у шлюбі і поза ним (аліменти на дружину, аліменти на чоловіка, аліменти батькам), аліменти до 18 років та до якого віку сплачуються аліменти.
    Як стягнути аліменти на дитину(двох і більше дітей) або як подати на заяву на аліменти – стягнення аліментів починається із подання позовної заяви до суду на стягнення аліментів або подання заяви на видачу судового наказу про стягнення аліментів. При поданні позовної заяви ви можете просити суд стягнути аліменти у будь-якому розмірі, відсоток або фіксована сума(а суд вже вирішить який розмір вам потрібен), при поданні заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів, ви просите 25% від доходів на одну дитину, 33% відсотки на двох дітей і 50% на трьох дітей.
Для стягнення аліментів потрібні наступні документи: паспорт та ідентифікаційний код дружини та чоловіка, свідоцтва про народження дітей.
    Розрахунок аліментів залежить від того яку заяву ви подаєте до суду, зазвичай це 25% від доходу на одну дитину, 33% на двох дітей та 50% на трьох і більше дітей.
Можлива також і добровільна сплата аліментів або відмова від аліментів, в найкращому випадку потрібно укласти угоду про стягнення аліментів або про відмову від них(хоча можливо й просто повірити на слово). При укладенні угоди про стягнення аліментів або про відмову від них, обидві сторони повинні її виконувати, а в разі встановлення факту заборгованості по аліментам, можливе вчинення виконавчого напису нотаріуса на вказаній угоді без звернення до суду(виконавчий напис нотаріуса являється виконавчим документом і може бути пред’явлений до державного чи приватного виконавця для його виконання).
    Стягнення заборгованості по аліментам в разі відсутності угоди про сплату аліментів (в тому числі неустойки по аліментам та заборгованості по аліментам з безробітного) вимагає додаткового звернення до суду з позовною заявою про стягнення саме заборгованості по аліментам. З питання як звернутись до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості по аліментам ви можете безкоштовно проконсультуватись у Юридичній компанії «Приват юрист» у м. Кривий Ріг.
Аліменти можуть сплачуватись як у шлюбі так і поза ним, як на дружину, чоловіка так і на дітей та батьків. Все залежить від того кому потрібна фінансова допомога і хто може її надати.
Відповідно до закону аліменти сплачуються: 1) на дітей до 18 років, або до закінчення денної форми навчання у вищому учбовому закладі; 2) на дружину(чоловіка) у випадку її (його) тимчасової (постійної) непрацездатності; 3) на батьків у випадку їх непрацездатності(найчастіше це після досягнення пенсійного віку, хоча є й інші випадки).

Контакти

Україна, м. Кривий Ріг, вул. Соборності (Косіора), 35, оф.3 (район Соцміста)

Тел: +38(097) 483 – 52 – 10

facebookhttps://www.facebook.com/privaturist/

facebooku.k.privatlawyer@gmail.com

facebookprivatlawyer