Новини порталу

Розподіл майна подружжя (поділ майна)

Відповідно до Сімейного Кодексу України – майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.


Шлюборозлучний процес включає в себе багато аспектів, хоч і починається зазвичай з розторгнення шлюбу, одним із таких аспектів є поділ майна. Поділ майна це процес який може тривати до розлучення, після розлучення або й одночасно з розлученням. Поділ майна при розлученні з дітьми нічим не відрізняється від звичайного поділу майна, тим більш, що діти не можуть брати участі у поділі майна подружжя і жодним чином його не стосуються(оскільки діти не є членами подружжя, подружжя це чоловік та дружина).

Адвокат по поділу майна, адвокат по сімейним справам, сімейний адвокат, сімейний юрист – усі ці запити можуть задовольнити працівники нашої Юридичної компанії «Приват юрист».

Поділ майна подружжя може бути як при розлученні так і без розлучення. Яке майно ділиться при розлученні: Ділиться усе спільно нажите майно подружжя порівну між чоловіком та жінкою(хоча це не є обов’язком подружжя, це є їх правом, тобто якщо не хочете ділити можете й не ділити). Поділ може бути добровільним або примусовим через суд(у цьому випадку готується позовна заява про поділ майна подружжя). У разі добровільного поділу майна подружжя у шлюбі поділ нерухомості здійснюється у нотаріуса за участі обох членів подружжя, тобто між ними укладається Угода про поділ сумісно нажитого майна і нотаріус її засвідчує. У разі примусового поділу сумісно нажитого майна подружжя спеціалісти юридичної компанії «Приват юрист» можуть безкоштовно проконсультувати вас з приводу порядку такого поділу, у тому числі поділу нерухомості при розлученні або без розлучення.

Поділ квартири після розлучення нічим не відрізняється від поділу квартири при розлученні за одним виключенням, позовна заява про поділ майна подружжя після розлучення має бути подана до суду у строк до трьох років(загальна позовна давність). В разі пропущення цього строку юристи та адвокати юридичної компанії «Приват юрист» можуть допомогти Вам його відновити.

Поділ майна між подружжям при розлученні – розлучення може бути як з поділом майна так і без поділу майна, це вже на Ваш вибір, або на Вашу ситуацію(бувають випадки коли ділити немає чого).

З метою удосконалення та врегулювання процесу поділу майна, є норми законів, що регулюють укладення шлюбних контрактів. Більш детально про це Вам можуть повідомити юристи та адвокати Юридичної Компанії «Приват юрист», що знаходиться у м. Кривий Ріг. Крім того це стосується й іпотеки при розлученні, оскільки це питання залежить від багатьох факторів і є досить індивідуальним.

Поділ майна в цивільному шлюбі правильніше називати поділ майна осіб, що проживали як сім’я без реєстрації шлюбу. У такому випадку (якщо майно не можливо поділити добровільно) перед поділом майна необхідно спочатку встановити через суд факт проживання однією сім’єю без реєстрації шлюбу. З цим вам також можуть допомогти юристи та адвокати Юридичної Компанії «Приват юрист».

Контакти

Україна, м. Кривий Ріг, вул. Соборності (Косіора), 35, оф.3 (район Соцміста)

Тел: +38(097) 483 – 52 – 10

facebookhttps://www.facebook.com/privaturist/

facebooku.k.privatlawyer@gmail.com

facebookprivatlawyer