Новини порталу

Розлучення через суд та процедура розлучення в Україні.

Порядок розлучення включає в себе багато питань, таких як: які документи на розлучення потрібні, як подати на розлучення документи, де взяти зразок заяви на розлучення, що потрібно для розлучення, яка заява подається та куди, скільки коштує розлучення, чи потрібно подавати заяву на розподіл майна подружжя(поділ майна).


Стаття 21 Сімейного Кодексу України встановлює поняття шлюбу.

    Порядок розлучення включає в себе багато питань, таких як: які документи на розлучення потрібні, як подати на розлучення документи, де взяти зразок заяви на розлучення, що потрібно для розлучення, яка заява подається та куди, скільки коштує розлучення, чи потрібно подавати заяву на розподіл майна подружжя(поділ майна).

     Статистика розлучень в Україні свідчить про постійне збільшення кількості розлучень на декілька тисяч за рік, за останні роки. Таким чином за 2018 рік було зафіксовано до 40 тисяч розлучень по Україні.

      І так, які документи на розлучення потрібні – паспорт і ідентифікаційний код обох членів подружжя, свідоцтво про шлюб та свідоцтва про народження дітей(за наявності дітей).

     Як подати на розлучення вищевказані документи – все залежить від того який спосіб розлучення вам підходить:

     1. Подання заяви до РАЦСу про розірвання шлюбу (у тому випадку коли у вас немає сумісних дітей і обидва члени подружжя бажають розлучитись);
     2. Подання позовної заяви до суду про розірвання шлюбу (у випадку коли у вас є сумісні діти та, - або один із членів подружжя не бажає розлучатись). Після отримання рішення суду про розірвання шлюбу його також необхідно подавати до РАЦСу для реєстрації розірвання шлюбу.
     Тобто через який орган би ви не розводились ви можете подати документи на розлучення особисто, або каналами поштового зв’язку(електронними або звичайними, у цьому разі рекомендованим повідомленням).
    Де взяти зразок заяви на розлучення – якщо ви вирішили розлучатись самостійно по першому варіанту через РАЦС, то відповідно у самому РАЦСі, але якщо ви вирішили розлучатись по другому варіанту, то в мережі Інтернет є багато зразків позовних заяв до суду, однак, як і в будь-якій іншій справі, судовими справами повинен спеціаліст (адвокат), інакше вашу позовну заяву можуть не прийняти, залишити без руху повернути, або й взагалі відмовити у задоволенні позову та не розлучити.
    Тому радимо звернутись до Юридичної компанії «Приват юрист» на безкоштовну юридичну консультацію з питання розлучення.
    Що потрібно для розлучення – по-перше ваше зважене та остаточно прийняте рішення, по-друге усе вище перелічене.
Яка заява подається та куди – усе залежить від того який шлях розлучення ви оберете(дивитись початок статті).
    Скільки коштує розлучення – питання багатогранне та включає в себе багато складових, якщо ви лише подаєте заяву про розлучення до РАЦСу, майже нічого, але якщо ви піднімаєте питання пов’язані з розлученням(аліменти, поділ майна, визначення місця проживання дитини після розлучення, і т.д. то суми збільшуються в залежності від судових зборів, витрати на адвокатів та поточних витрат на ведення судового процесу) або розлучення через суд, то суми витрат починаються від 1000 (однієї тисячі) гривень(з урахуванням судових зборів).
   Чи потрібно подавати заяву на розподіл майна подружжя (поділ майна) – остаточне рішення з цього питання ви приймаєте особисто в залежності від обставин, можна розлучитись до поділу майна, можна після, можна одночасно, а можна й взагалі не ділити майно(якщо немає що ділити, або якщо поділ проходить у добровільному порядку).

Контакти

Україна, м. Кривий Ріг, вул. Соборності (Косіора), 35, оф.3 (район Соцміста)

Тел: +38(097) 483 – 52 – 10

facebookhttps://www.facebook.com/privaturist/

facebooku.k.privatlawyer@gmail.com

facebookprivatlawyer