Новини порталу

Позбавлення батьківських прав

Позбавлення батьківських прав батька або позбавлення батьківських прав матері, можливі обидві ситуації як окремо так і разом(випадки коли виконком позбавляє обох батьків прав щодо дитини і забирає дитину в заклад для дітей позбавлених батьківського піклування).


Підставою для позбавлення батьківських прав відповідно до ст. 164 Сімейного Кодексу України є ухилення від виконання своїх батьківських обов’язків по вихованню дитини.

Як позбавити батька батьківських прав(позбавити батьківства) – відповідно до ст. 165 Сімейного Кодексу України необхідно звернутись до суду з позовом про позбавлення батьківських прав. Крім того передбачено і право самостійного звернення до суду з таким позовом дитини, яка досягла 14 років.

Обмеження батьківських прав можливе шляхом зменшення часу спілкування дитини з одним із батьків через рішення виконкому або суду.

Позбавлення батьківських прав матері (позбавлення материнських прав) дитини по суті нічим не відрізняється від позбавлення батьківських прав батька, однак для винесення позитивного рішення суду по позбавленню батьківських прав матері дитини потрібні більш вагомі докази.

Через що можуть позбавити батьківських прав? Це суттєве питання, однак із практичної точки зору можна сказати так: через відсутність одного з батьків у житті дитини(відсутність спілкування з працівниками дитячого садочка, школи, університету, дитячими лікарями, характеристика на дитину від дитячого психолога(з відміткою про відсутність спілкування з одним із батьків), коли сусіди не бачать одного з батьків гуляючого по вулиці с дитиною, коли один із батьків не звертався до виконкому для порядку встановлення побачень з дитиною, ну і звісно коли є заборгованість по аліментам(хоча сама по собі заборгованість без наявності інших доказів не є підставою для позбавлення батьківських прав)). Тому відповідаючи на запитання: «Якщо батько не платить аліменти чи можна його позбавити батьківських прав?». Відповідь така: в разі наявності інших доказів – ТАК.

Якщо інформація була Вам корисна, залиште свій позитивний відгук на сайті Юридичної компанії «Приват юрист». Та у разі необхідно ви завжди можете БЕЗКОШТОВНО проконсультуватись із цього та інших питань у наших адвокатів.

Контакти

Україна, м. Кривий Ріг, вул. Соборності (Косіора), 35, оф.3 (район Соцміста)

Тел: +38(097) 483 – 52 – 10

facebookhttps://www.facebook.com/privaturist/

facebooku.k.privatlawyer@gmail.com

facebookprivatlawyer