Новини порталу

Порядок оскарження платниками податків податкового повідомлення-рішення

Практично будь-яка податкова перевірка суб'єкта господарювання закінчується складанням Акту документальної перевірки. На підставі складеного Акту, контролюючий орган виносить рішення про застосування штрафних санкцій,  про що суб’єкт господарювання отримує податкове повідомлення-рішення.


Сам Акт не є правовстановлюючим чи зобов’язуючим документом та не підлягає оскарженню.

Проте на підставі висновків такого Акту здійснюються донарахування податкових зобов’язань. Саме тому доцільним є викладення власної позиції у письмових запереченнях до Акту, які подаються протягом 10 робочих днів до податкового органу, який проводив перевірку. Про результати розгляду заперечень податковий орган повинен повідомити письмово та в разі залишення заперечень без задоволення, надіслати Податкове повідомлення-рішення.

Якщо суб’єкт господарювання не згоден з нібито виявленими порушеннями законодавства, то Податковим Кодексом України (ПКУ) передбачено адміністративний (досудовий) та судовий порядок вирішення спорів між платником податків та органом ДФС.

В подальшому господарюючий суб’єкт має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня зі скаргою про перегляд цього рішення. Така скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Строки розгляду такої скарги податковим органом чітко визначені Податковим кодексом та загалом, з урахування строків подовження розгляду, не можуть перевищувати 60 днів.

Якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків не надсилається платнику податків протягом зазначених строків, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначених строків.

Також скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків, якщо рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу про продовження строків її розгляду не було надіслано платнику податків до закінчення 20-денного строку, зазначеного в абзаці першому цього пункту.

Рішення ДФС України за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

Оскарження податкового повідомлення-рішення в судовому порядку можливе протягом 1 місяця з моменту отримання платником податків рішення про результат розгляду скарги або ж, в разі якщо процедура адміністративного оскарження не проводилась – протягом строків встановлених Кодексом адміністративного судочинства.

Під час процедури оскарження необхідно суворо дотримуватись строків оскарження, які передбачені як Податковим кодексом, так і Кодексом адміністративного судочинства, так як під час процедури оскарження податкове зобов’язання вважається не узгодженим, відповідно  не є податковим боргом.

На кожному етапі адміністративного чи то судового оскарження необхідно чітко формулювати правову позицію та надавати відповідні докази, які доводять відсутність порушень законодавства. Від викладених у запереченнях, скаргах та адміністративних позовах обставин, обґрунтування та виваженості правової позиції, формування доказової  бази залежить результат усієї процедури оскарження.

В даній статті наведено схему оскарження відповідно норм законодавства, проте кожна ситуація є індивідуальною та потребує професійного підходу. Фахівці Юридичної компанії “Приват Юрист” спираючись на багаторічний досвід та знання  в податковому праві, як в досудовому так і в судовому порядку, готові надати допомогу в   оскарженні рішень контролюючих органів.

Контакти

Україна, м. Кривий Ріг, вул. Соборності (Косіора), 35, оф.3 (район Соцміста)

Тел: +38(097) 483 – 52 – 10

facebookhttps://www.facebook.com/privaturist/

facebooku.k.privatlawyer@gmail.com

facebookprivatlawyer